Prečo volia premiéra dobrí ľudia a Slovensko 2022

Autor: Martin Fehér | 24.2.2016 o 11:05 | (upravené 24.2.2016 o 13:00) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  525x

Aké bude Slovensko v roku 2022?  Asi všetci si prajeme, aby u nás bolo lepšie - rástla životná úroveň, fungovalo kvalitné zdravotníctvo, nulová korupcia, nebola núdza pracovných miest a vládla pozitívna atmosféra v našich domovoch.

Budúcnosť záleží na ľuďoch, ľuďoch, ktorí prerozdeľujú spoločné peniaze - ľuďoch, ktorí priestorom v médiách majú možnosť byť príkladom ako reagovať na veci v spoločnosti správnou cestou. Toto všetko znie veľmi všeobecne, ale dosiahnuteľne - zvolení predstavitelia štátu s dobre nastaveným morálnym kompasom vedia posunúť Slovensko minimálne na veľmi dobrú cestu.

Vladimír Mečiar, Viktor Orbán, Silvio Berlusconi, Alexander Lukašenko a každá krajina na svete mala vo svojom čele politikov, ktorí boli obľúbení vďaka sugestívnym prejavom, hľadaním externých vinníkov, vytrhávaním faktov z kontextu a charizmatickým sebavedomým prejavom pri každej otázke. 
Akokoľvek to znie nepríjemne, ale naše myslenie pracuje tak, aby sme si okamžite vytvorili názor a rýchlo dôverovali ľuďom, ktorí hovoria emotívnym spôsobom a s obrovským presvedčením.

My všetci máme hlas a musíme žiadať, aby sa politici stali vzormi a pracovali s cieľom zlepšiť život u nás v dlhšej budúcnosti - aby boli zahanbení za míňanie peňazí na dlh budúcich generácií, zahanbení za neodpovedanie na otázky novinárov, za kolektívne označovanie traumatizovaných a zraniteľných ľudí ako hrozbu (ISIS sends regards for that), za sebecké ničenie dôveryhodnosti krajiny pred Európskou Úniou (ako budú reagovať budúci potenciálny investori a štáty dávajúce do rozpočtu EÚ viac ako z neho poberajú...) a zahanbiť vlády, ktoré nepomáhajú ľuďom majúcim odvahu odhaliť korupciu.

Každé voľby sú príležitosť na krok vpred a akákoľvek vláda bude na Slovensku v roku 2016 všetci ľudia sa vedia zmeniť - aj najambicióznejší lídri strán. Raz odovzdajú pochodeň lepším nasledovníkom, prídu domov a povedia svojim synom, vnučkám, rodinám ako sa snažili túto krajinu riadiť s najlepším úmyslom alebo ich to bude mrzieť a budú sa po celý život vyhýbať pohľadom všetkých, ktorým ubližovali. 

Možnosť meniť a robiť rozhodnutia je v rukách každého z nás.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

SVET

Čoho sa boja ľudia v IT aj robotníci tak, že volia populistov?

Musíme sa zbaviť delenia na nás a Brusel.


Už ste čítali?